sobota, 8 stycznia 2011

Naszyjniki

Naszyjnik stylizowany na późnosredniowieczny bądź renesansowy. Kwarc jabłkowy i elementy metalowe, antyalergiczne.Naszyjnik stylizowany na późne Średniowiecze lub Renesans. Perły naturalne i elementy posrebrzane.

Naszyjnik stylizowany na Renesans lub Barok. Szkło, hematyt i elementy metalowe, antyalergiczne.

Naszyjnik stylizowany na wczesnośredniowieczny [Bizancjum, Ruś]. Granaty, srebro 925 pozłacane złotem 24 K.Naszyjnik stylizowany na wczesnośredniowieczny. Agat trawiony, turkus, chryzokola, szkło i elementy posrebrzane.


czwartek, 6 stycznia 2011

Naszyjniki

Część naszyjników może się powtarzać z tymi z poprzedniego postu, ale myślę, że tym razem udało mi się je lepiej wyeksponować. Nie będę kasować powtarzających się, zwłaszcza, ze często model owszem jest ten sam, ale sa różnice w wykonaniu.Izabela Portugalska, II połowa XV wieku.
Naturalne perły i elementy posrebrzane. Maria Medycejska, I połowa XVI wieku.
Naturalne perły i elementy posrebrzane. 

Hans Memling "Ofiarowanie w Świątyni" detal, oraz fragmenty iluminacji z manuskryptów, przedstawiające ten sam typ naszyjnika.
Naturalne perły, srebro próby 925 i elementy posrebrzane. 
Hans Memling, "Sąd Ostateczny" portret donatorki.
Naturalne perły, agat i elementy posrebrzane. 

środa, 5 stycznia 2011

Naszyjniki

Naszyjnik inspirowany portretem niemieckiej damy z 2 połowy XV wieku. Naturalne perły i elementy posrebrzane.Naszyjnik Marii Burgundzkiej i damy z obrazu włoskiego, datowanych na końcówkę XV wieku. Naturalne perły.
poniedziałek, 3 stycznia 2011

Start!

Od kilku miesięcy nosiłam się z zamiarem zrobienia strony internetowej, na której mogłabym prezentować zrobioną przez siebie biżuterię historyczną. Zaprojektowanie strony zupełnie mi nie wychodziło, więc trochę ułatwiłam sobie życie, zakładając tego bloga. Mam nadzieje, że spełni swoje zadanie.Jeśli będziecie zainteresowani - piszcie!
medievalia[at]wkpl.org